Derneğimize Göz Diktiler!

Yetiştirme yurdundan çıkan çocuklara yardım etmek amacıyla kurulan bir derneğe giren hırsızlar, elektronik eşyaları çaldı

Sincan Törekent’te Töre İş Hanı’nda yetimhanede yetişip ayrılan çocuklar ve yakınlarına hizmet eden bir derneğe giren hırsızlar, dernekteki elektronik eşyaları çaldı, iş hanının camlarını kırdı. Ankara Yetiştirme Yurtlarından Ayrılanlar Derneği Başkanı Bekir Arslan, “Yetim hakkı yemek günahtır, derneğimizi zor ayakta tutuyorduk, demirbaş malzemelerimiz çalındı. Yaşanan üzücü durum bizi amacımızdan caydırmaz, bize bu kötülüğü yapanlar en kısa zamanda yakalansın” dedi.

ALLAH’A HAVELE EDİYORUM
Hırsızlar güvenlik kamerası bulunmayan iş merkezinin kapısını kırarek içeriye girdi. Derneğe ait 4 bilgisayar, 1 televizyon ile bazı elektronik aletleri çalan hırsızlar bir süre dernek içinde vakit geçirip sigaralarını içtikten sonra olay yerinden ayrıldı. Başkan Bekir Arslan, “Dernek olarak yetiştirme yurtlarından ayrılan kardeşlerimizin dışarıda kalmaması için çaba sarf ederken, mağdur olan kardeşlerimizin mağduriyetini gidermeye çalışırken bizler mağdur olduk. Derneğimize giren hırsızları Allah’a havale ediyorum. Şu an ne yapacağımızı bilmiyoruz. Olay yeri inceleme ekipleri ve karakol ekipleri hırsızları yakalamak için gerekli çalışmaları başlattılar. Hırsızlar içerdeki dizüstü ve masaüstü bilgisayarımız ile bazı elektronik cihazlarımızı çaldılar. Derneğimizdeki cam ve kapımız kırıldı. Bize hem maddi hem de manevi zarar verdiler” diye konuştu.

‘MADDİ, MANEVİ DESTEK BEKLİYORUZ’ 
8 bin 500 üyesi bulunan dernek binasının maddi imkânsızlıklar nedeniyle böyle atıl bir binada olduğunu üzülerek anlatan Başkan Bekir Arslan, “Yetiştirme yurdundan ayrıldıktan sonra sosyalleşme alanında sıkıntı yaşayan, iş imkânı olmayan kardeşlerimizle bir araya gelip çözümler üretiyorduk. Sadece Ankara değil ülkenin dört bir yanından bize ulaşan kardeşimize yardım ediyorduk. Yaşanan bu hırsızlık olayı bizi yıldırmayacak. Maddi, manevi destek bekliyoruz” dedi.

Kaynak : www.sabah.com.tr

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz