Korunmaya Muhtaç Çocuklar Arasından 3220 Memur Alınacak

SOSYAL HİZMETLER KANUNU KAPSAMINDA İSTİHDAM EDİLECEK ADAYLAR İÇİN 3220 KADROYA YERLEŞTİRME YAPILACAKTIR

Memurlar.net haberine göre; 2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanununun ek 1 inci maddesi kapsamında sosyal hizmet modellerinden yararlananlardan istihdam hakkını haiz olanların atanabilmesi için Devlet Personel Başkanlığınca 30 Aralık 2016-13 Ocak 2017 tarihleri arasında adayların tercihleri alınacaktır.

Bu kapsamda kamu kurum ve kuruluşlarının toplam 3220 kadro/pozisyonuna yerleştirme yapılması planlanmaktadır.

Hak sahiplerinden;

– Ortaöğretim (lise), ön lisans ve lisans düzeyinden mezun olanların yerleştirmeleri KPSS sonuçlarına göre;

ilkokul, ortaokul ve ilköğrenim mezunlarının yerleştirmeleri ise kura sonucuna göre gerçekleştirilecektir.

Yerleştirme yapılacak kadro/pozisyonlardan;

1234 adedine KPSS sonuçlarına göre,

1986 adedine Kura Sonuçlarına göre, yerleştirme yapılacaktır.

Yapılacak yerleştirme işlemlerine ilişkin Tercih Kılavuzu 30/12/2016 tarihinde Devlet Personel Başkanlığı www.dpb.gov.tr adresinde ve e-Devlet kapısı www.turkiye.gov.tr adresinde yayımlanacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Bu yerleştirme işlemlerine yalnızca 2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanununun ek 1 inci maddesi kapsamında;

a. Haklarında korunma veya bakım tedbir kararı alınmış,

b. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının sosyal hizmet modellerinden en az iki yıl süre ile yararlanmış ve reşit olduğu tarih itibariyle de bu hizmetlerden yararlanmaya devam eden,

c. 18 yaşının dolduğu ve korunma ya da bakım tedbir kararının sona erdiği tarihten itibaren iki yıl içinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına başvurarak hak sahibi olduğunun tespitini yaptırmış kişilerin katılması mümkündür.

d. Bu nedenle yapılacak yerleştirme işlemlerine yalnızca yukarıdaki şartları taşıyan ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca bu şartları taşıdığının kontrolü yapıldıktan sonra hak sahibi olduğu belirlenen kişiler katılabileceklerdir.

Kaynak : www.memurlar.net

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Avatar Derya dedi ki:

    Bir arkadaşım 2009 yılında İstanbul Taksim, Rotary Çocuk Esirgeme Kurumunda devlet koruma altına alındı.2010 yılında ise 18 yaşını doldurduğu için yurttan ayrıldı.2017 yılında ise devlet memurluğu hakkından yararlanmak için gerekli yerlere başvurdu fakat olumsuz cevap aldı.bunun için tekrar neler yapması gerekiyor acaba.bilgi verirseniz sevinirim.Teşekkür ederim.kolay gelsin.

Yorum Yaz